20 Eylül 2016 Salı

Lg G4 vs Lg G4 Dual... Çift sim kartın dezavantajları var mıdır?


Herkese merhabalar... Lg'nin G5'ten önceki amiral gemisi G4 çift sim kart özelliğiyle piyasada kendine yer etti. Lakin çift sim kartın telefon için bir eksisi var mı?
Öncelikle piyasada öylesine bir bilgi kirliliği var ki sormayın gitsin... Bu bilgi kirliliği ise şu şekilde oluştu...

2008 ve 2012 tarihleri arasında çift sim kart özelliği kimi firmaların kötü lansmanları ve teknolojiyi yanlış biçimde kullanmaları nedeniyle oldukça berbat bir profil çizdi.

Çift sim kart özelliğinin tarihi 2001 yılına dek dayanmakta. Ayrıca 2008 yılında piyasaya bu özellikle sürülen bir çok telefon beraberinde pek çok hata getirdi. Kimi firmalar bu sürümlerin vasatlığından ötürü telefonları pazardan geri çekmek zorunda kaldı.

Ayrıca sim kartlar aynı telefondayken arama aktarma sırasında fatura bir hayli kabarık geliyordu.

Lakin şimdi bu işler değişti. Artık işinin ehli markalar, en üst düzey teknoloji ile sizlere muhteşem deneyimler yaşatabiliyor. Bu markalar ise Samsung ya da LG gibi markalar...

Samsung J serisiyle birlikte bu teknolojide çok büyük bir ivme kazandı ve de diğer modellere de eklemeler yaparak bu yolda emin adımlarla yürümekte...

Lg ise bir çok serisinde bu gidişatın peşinde ve oldukça başarılı.

Peki Çift Sim Kart Gelişti Mi?

Cevabı basit ve net. Evet, gelişti. Düşünsenize bir... Eğer ki gelişmese Samsung ve Lg gibi aynı menşeeli dünya devleri neden bu piyasaya el atsın ki?

Eskiden çift sim kart özellikli telefonların kapasiteleri ve kullanılabilirlikleri oldukça düşüktü. Kimi zaman 2. sim kartı telefon tanımıyordu ya da gelen aramalar ve mesajlar alıcıya gerektiğince ulaşmıyordu.

Lg ve Samsung yepyeni modelleriyle bu işin üstesinden gelmeyi başardı.

Çift Sim Kartlı Telefonlar Neden Daha Ucuz?Uzun uzun araştırdım ve sordum. Sorduğum bir çok insan ise Türkiye'de bu fiyat farkının arz-talep meselesinden ötürü kaynaklandığını dile getirdi. İnsanların çoğu ikinci sim kartın abartı olduğunu düşünerek ve de sabıkasından dolayı pek alma taraftarı olmuyor.

Çift Sim Kartlı Telefon Tek Sim İle Çalışır Mı?

Bu soruya o kadar çok denk geldim ki size anlatamam. Bir kaç yıl önce de oldukça gündemdeydi, şimdi de...

Evet, çalışır. Çift simli telefonların kurulumunda çoğunlukla(henüz tersine rastlamadım) öncelikli sim kart seçilir. Eğer ki siz öncelikli sim kart seçiminizde sim kartınızı telefonda tanımlarsanız ikinci sim kart olmasa da olur. Hatta hiç sim kart takmadan dahi telefonunuz çalışacaktır.

Lg G4 Dual...

LG G4 Dual
G4'ün çift sim hali. Dual çift sim demek. Bu özelliği barındıran telefon modellerinin yanında genelde yazar. Harika dizayn artı bir özellikle birleşmiş. Lg G4'ün ergonomik tasarımını ve üstün özellikli snapdragon 808 işlemcisini düşününce kaçırılmayacak bir fırsat sunulmuş.

Ayrıca dokunmatik tuş panelinde resimde görüldüğü üzere sim kart butonu da eklenmiş. Oldukça şık.

Hiç bir dezavantajı yoktur. Gönül rahatlığıyla alıp kullanabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder