20 Eylül 2016 Salı

Kabuslarınıza Girecek Cinsten: En Korkunç Korku Filmleri!


Mükemmel bir liste ile karşınızdayım ve bu filmler mide bulandırıcı türden olmayacak. İliklerinize dek korkacaksınız!


1) Dehşet Sokağı / The Amityville Horror(1979)Kathy Lutz ve George Lutz, üç çocuklarıyla beraber fiyatı şaşırılacak kadar düşük olan bir eve taşınırken bu evde başlarına geleceklerden habersizlerdir. Kızları Chelsea evde tuhaf insanların olduğunu söyler. Ev satılmadan bir yıl önce büyük bir katliama şahitlik etmiştir ve evin yeni sahiplerini oldukça zorlu zamanlar beklemektedir.

2) Korku Seansı (2013)Ed ve Lorraine Warren doğaüstü olayları inceleyen ve çözüm yolları arayan dünyaca ünlü bir çifttir. Lakin Perron ailesinden aldıkları telefon ile pek de hoş olmayan bir serüvene atılacaklardır.


3) Şeytan / The Exorcist(1973)Aktris Chris MacNeil, kızı Regan'ın tuhaf hareketler sergilediğini fark edip onu hastaneye yatırır. Lakin doktorların elinden bir şey gelmez ve son çare Peder Merrin'dir. Peder Regan'ın içine şeytan girdiğini anlar ve tüm hikaye asıl burada başlar.


4) Öbür Dünyadan / The Awakening(2011)Taşradaki bir okuldan okulda hayaletler olduğuna dair şikayetler gelir ve Florance bu olayı araştırmaya koyulur. Öncesinde bu tip uydurmalara inanmayan Florance o hayaletlere tanıklık edince tüm dünyası altüst olur.

5) Anestezi / Awake(2007)Clay, girdiği açık kalp ameliyatında anestezinin yeteri kadar olmaması nedeniyle uyanıyor ve tüm her şey tam da bu noktada başlıyor. Kendini hiç bir şekilde doktorlara ifade edemeyen ve paralize bir hale gelmiş olan Clay, büyük bir ızdırapla baş başa. Doktorlar Clay'e olup bitenler konusunda habersizce ameliyata devam ederken Clay kendi iç yolculuğuna acı bir biçimde adım atar.

6) Yetimhane / El Orfanato(2007)Laura, çocukluğunu çok mutlu bir şekilde geçirdiği yetimhanesinin peşine düşerken yetimhanenin iç yüzünden habersizdir. Laura 30 yıl sonra orayı restore etmeye çalışırken acaba nelerle karşılaşacak?

7) The Forest (2016)Sara'nın ikiz kardeşi Japonların ünlü İntihar Ormanı Aokigahara'ya okul ile birlikte geziye gider lakin kafile ile birlikte geri dönmez. Sara onu bir yabancıyla birlikte aramaya koyulur lakin ormanda halüsünasyonlar görmeye başlar. Orman gerçek hayattan ve efsanelerle dolu olduğu için izlerken korkudan titreyeceksiniz...

8) Diğerleri / The Others (2001)Kocasını savaşta kaybetmiş olan Grace güneşe karşı hassas olan iki çocuğu ile beraber karanlıkta yaşamaktadır. Bir gün enteresan şekilde bir sis oluşur ve bununla beraber tüm dünya ile irtibatları kesilir. Bu esnada yanlarında sadece evde tanımadıkları üç şüpheli şahıs vardır.

9) Dehşet Kapanı / Cabin in The Woods(2012)Oldukça yakın 5 arkadaş beraber kamp sırasında ormanın derinliklerinde eski bir kulübe bulurlar. Orada biraz eğlendikten bir müddet sonra onları pek hoş şeyler beklememektedir.

10) Amerikan Büyüsü / An American Haunting (2006)4 sene süresince zengin ve soylu olan Bell ailesine saldıran kötü ruh sonunda istediğini alacaktır.


Herkese tekrardan merhabalar... Bir diğer bloğum olan hollywooddanfisiltilar.blogspot.com 'a olan ilginizden dolayı ne kadar müteşekkir olduğumu öncelikle bildirmek istiyorum. Orada da paylaşımlarıma devam edeceğim lakin tasarım ve içerik olarak daha sağlam adımlar atmak adına yeni adresimi bura olarak netleştirmek isterim.

Desteklerinizi yorumlarınızla yeniden bekliyorum ve hepinize çok çok teşekkür ediyorum.

Bana ulaşmak isteyenler lütfen mail atsınlar her konuda destek çıkmaya hazırım.

Çok teşekkürler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder