10 Temmuz 2016 Pazar

Gone Girl/Kayıp Kız (2014)


Bu muhteşem filme hemen göz atmanızı tavsiye ediyor ve hemen konuya giriş yapıyorum.  Evliliklerinde 5. Yıllarını devirecek olan çiftimiz Nick ve Amy bunu kutlamaya hazırlanmaktadır.  Fakat Amy enteresan bir şekilde ortadan kaybolur ve Nick bunu polise bildirince potansiyel suçlulardan biri olacaktır.  Nick ise tamamen karmakarışık olmuştur. Bir taraftan karısı Amy’nin nasıl birden bire ortadan kaybolduğuna anlam veremezken diğer taraftan da ülke gündemine düşen bu kayıp olayı ile alakasının olmadığını ispatlamaya çalışacaktır. Elinden geleni yapsa da üzerindeki şüphelerden kurtulamayacaktır. Acaba Amy hayatta mı yoksa öldü mü ? Nick masumsa bunu nasıl ispatlayacak?
  
  Türkiye’de vizyona geçtiğimiz yıl giren bu muhteşem hikâyenin yönetmenliği David Fincher’a ait. David Fincher şahsen benim çok beğenip yakından takip ettiğim bir yönetmen. İşinin hakkını fazlasıyla verenlerden…  Başrolünde ise hepimizi yakından tanıdığı Ben Affleck ve Rosamund Pike var.
  
  Filmin akışı mükemmel ve tekdüzelikten epeyce uzak. Aksiyon, heyecan bitmek bilmiyor.  Olay örgüsünün karmaşık yapısı kendine hayran ettirecek cinsten. Siz ne kadar filmi çözümlediğinizi düşünüyorsanız senarist sizi o kadar yanıltıyor.  

  Filmde rol alan yan oyunculardan biri ise How I Met Your Mother’dan Barney rolüyle tanıdığımız Neil Patrick Harris.  Sizlere önerim filmi geniş bir zamanda izlemeniz. Nitekim çok uzun sürmekte ve çok yoğun bir konusu var.

Keyifli seyirler dilerim J
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder