5 Temmuz 2016 Salı

Doctor Who ve Unutulmayanlar... Nostalji zamanı :)


 Hepimiz doktorun yol arkadaşı olmak istedik zaman zaman ama kim David ya da Matt'in rejenerasyon sahnelerine en yakından tanık olmaya cesaret edebilirdi ki... Doctor Who'nun yeri benim için hep ayrı olmuştur. Capaldi bölümlerinde başlangıç fonu ise heyecanlandırmakla beraber büyük bir hüzün kaynağı... Biz ne doktorlar ne efsaneler gördük değil mi ama... Kimimiz kitaplarını aldık okuduk, tişörtlerini giydik, çılgın gibi yeni sezonları ya da yılbaşı özel bölümlerini bekledik bazen de ufak bir tardis maketi bulmak adına gezmediğimiz dükkan kalmadı... Peki değdi mi? Şu soruyla rahatlıkla cevap verebilirim ki: Değmez mi hiç?


 Kimisi bu koyu sevgimizi abartı buldu ama kimin umrunda ki. Senaryo belli, kurgu belli... Çeviriyi beklediğimiz o anları bi bizler biliriz. 10. doktorun Rose ile Bad Wolf'ta olan vedasını biz biliriz. Vedasındaki son sözü olan 'gitmek istemiyorum'un boğazlarda bıraktığı düğüm dizinin samimiyetinin bize etkisine en büyük kanıtlardan değil mi zaten?


  11. doktorumuz canımız Matt'imiz o mükemmel papyonu, saçları ve meşhur repliği Geronimo ile gönüllerimizi ilk bölümlerden fethetti. Ölüm tarihini öğrendiği anlar ve sonraki bölümlerde yaşananlar kime travma yaşatmadı ki... Şahsen ben rejenere olduğunda diziden ayrılmış olmasına inanamadım. Öylesine o rolü yaşadı ki... Resmen biçilmiş kaftan. Ama her güzel şeyin bir sonu var tabii... Matt gidişiyle hepimizi üzdü...

 Başka bir nostalji yazısında görüşmek üzere... Doktor'la kalın :)


1 yorum: